Koło florystyczne

Szkolne Koło Florystyczne jest prowadzone od kilku lat w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego. Założeniem zajęć florystycznych jest zainteresowanie uczniów sztuką florystyczną, jako formą wyrazu artystycznego.Celem realizowanego programu jest wspieranie rozwoju ucznia, jego samodzielności, rozwijanie zainteresowań i uzdolnień, umożliwienie uczniom pożytecznego i atrakcyjnego spędzania czasu wolnego. Podczas wykonywania prac uczniowie wykazują wielką inwencję twórczą i śmiało można powiedzieć, że to z ich rąk wychodzą małe dzieła sztuki. Uczniowie wykonują wiele aranżacji kwiatowych do pomieszczeń szkolnych oraz są odpowiedzialni za oprawę plastyczną wielu akademii szkolnych. Zajęcia odbywają się w internacie w pracowni bukieciarskiej -106. Tym razem prezentujemy „Kompozycje owocowe”.

 


Święta tuż tuż..

W miesiącu grudniu uczniowie kółka florystycznego bardzo intensywnie pracowali wykonując dekoracje świąteczne. Wykonując stroiki Bożonarodzeniowe wykazali się dużą inwencją twórczą.


Wiosenne inspiracje

Jesteśmy grupą uczniów, których łączy wspólna pasja. Nasze zajęcia odbywają się w szkolnej pracowni bukieciarskiej w internacie co tydzień w poniedziałki a czasami i częściej. Miło i twórczo spędzamy czas. Lubimy pracować w grupie: poznajemy się, dyskutujemy, konfrontujemy swoje poglądy i pomysły. Każde spotkanie jest interesujące i inspirujące. Spotkania wiosenne zaowocowały przygotowaniem: Marzanny – z okazji święta wiosny Wiosennymi kompozycjami do dekoracji pomieszczeń szkolnych Pracowałyśmy w tonacji biało-żółto – zielonej i nie tylko . We wszystkich pracach kibicowała nam Pani Lidia Kosanowska.


Pracujemy metodą decoupage

Ostatnio podczas zajęć poznawaliśmy tajniki metody decoupage. Decoupage— jest to technika zdobnicza polegająca na przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię (praktycznie każda powierzchnia: drewno, metal, szkło, tkanina, plastik, ceramika) wzoru wyciętego z papieru lub serwetki papierowej- dlatego ta technika w języku polskim to
(technika serwetkowa). Decoupage klasyczny polega na naklejaniu wzoru z papieru i pokryciu go wieloma warstwami lakieru tak, aby wtopił się całkowicie i nie był wyczuwalny przy dotknięciu. W zamyśle ma on wyglądać jak namalowany. Słowo decoupage pochodzi od francuskiego czasownika „decouper” – wycinać. Uczniowie pracowali z wielkim zaangażowaniem a efekty swoich prac zaprezentowali podczas Dni otwartych szkoły.


Piwoniowy zawrót głowy a może coś więcej….

Komentarze są wyłączone.