Dwie klasy na wycieczce po Sandomierzu.

W dniu 9 października 2018 r uczniowie I klasy technikum w zawodzie : technik ogrodnik i technik architektury krajobrazu oraz uczniowie II klasy w zawodzie technik rolnik i technik ogrodnik  wzięli udział w wycieczce do Sandomierza. Program rozpoczął się wykładem na zamku Kazimierzowskim pt. ” Patriotyzm jutra – Tadeusz Kościuszko ostatni rycerz czasów nowożytnych. Po prelekcji o historii miasta opowiadała nam pani Grażyna Włostowska– przewodnik po Sandomierzu .Wśród atrakcji miasta znalazły się : Zamek Królewski, kościół św. Jakuba , Katedra, Muzeum Diecezjalne, Collegium Gostomianum, Ucho Igielne, Ratusz oraz Brama Opatowska. Z zainteresowaniem słuchaliśmy historycznych ciekawostek, legend i informacji dotyczących naszego grodu. Uczniowie zwiedzali Sandomierz z wychowawcą Marcinem Kaca i nauczycielem Łukaszem Strawa.