Grant czytelniczy

ZREALIZOWALIŚMY GRANT NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA

Biblioteka szkolna w okresie od 10.09.2018 do 18.11.2018 realizowała przyznany grant z Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”.

W ramach wsparcia finansowego zasięgnięto opinii Rady Rodziców, Samorządu Uczniowskiego oraz ankietowano uczniów i zachęcano do głosowania na ulubionych autorów oraz tematykę zainteresowań.Współpracowano w tym zakresie z Wojewódzką Biblioteką Pedagogiczną w Kielcach Filia w Sandomierzu oraz z Miejską Biblioteką Publiczną. W szkole gościliśmy wystawę wypożyczoną z WBP w Kielcach pt. „Rok 2018 Rokiem Zbigniewa Herberta”. Zorganizowano we wszystkich klasach spotkania z rodzicami, na których przedstawiono prezentację pt. „Wpływ czytania na rozwój dzieci i młodzieży”, przygotowaną przez Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa. W szkole na lekcjach realizowano projekty edukacyjne z wykorzystaniem księgozbioru biblioteki szkolnej.Zmieniono regulamin biblioteki, tak aby można było wypożyczać książki również na okres wakacji. W planowanych zakupach uwzględniono także potrzeby uczniów niepełnosprawnych ( m.in. biografie znanych ludzi podnoszących się z upadku życiowego).

W ramach projektu zakupiono 558 pozycji wydawnictw książkowych na kwotę 12.042,45 zł. ( w tym 207 pozycji brakujących lektur szkolnych do nowej podstawy programowej).

Zakupiono nowości wydawnicze m. in.: Mastalerz M.: Miasto 44; Grzędowicz J.: Pan Lodowego Ogrodu; Tolkien J.: Władca pierścieni; Asher J.: 13 powodów; Kaur R.: Mleko i miód; King S.: To; Ishiguro K.: Nie opuszczaj mnie; Klat M.: Kamerdyner; Glukhovsky D.: Metro 2033; Gross Ł.: Najlepszy. Gdy słabość staje się siłą; Filipowicz A.: Topowa dycha. 100 faktów…;Lubaszenko O.: Chłopaki niech płaczą; Pasztelańska J.: Strażacy. Tam gdzie… ; Bielecki A.: Spod zamarzniętych powiek; Clare C.: Miasto Szkła; Szafrańska A.: Jeden błąd; Brett R.: Bóg nigdy nie mruga; Hansen J.: Pierwszy człowiek…; Samochody straży pożarnej; Traktory i kombajny PRL; Kultowe samochody; Atlas myśliwski; Atlas ptaków ozdobnych; Atlas zwierząt domowych…

Zapraszamy do zapoznania się z całą ofertą nowo zakupionych pozycji. Znajdziecie w niej zarówno powieści fantastyczne, horrory, powieści obyczajowe, poezję, biografie znanych ludzi, opracowania historyczne jak i poradniki  i albumy.