Jesienna wystawa ogrodnicza

W kalendarz stałych imprez organizowanych w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sandomierzu – Mokoszynie wpisały się jesienne wystawy   i” Tydzień Chleba”. W dniach 7-8 października  2014r  w ZSCKR w Sandomierzu  na jesiennej wystawie ogrodniczej można było oglądać i podziwiać  dorodne owoce, warzywa,  zioła , rośliny rolnicze,  ogród wrzosowiskowy  oraz bukiety i dekoracje roślinne nawiązujące do charakteru tegorocznej wystawy. Piękne stoiska  zostały przygotowane przez uczniów naszej szkoły pod czujnym okiem nauczycieli przedmiotów zawodowych.
Jesiennej Wystawie Ogrodniczej towarzyszyła degustacja pieczywa. Był to jeden z elementów kampanii „Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia w szkole 2014”. Dobry, czyli ciemny, żytni, pieczony na zakwasie chleb pochodził z piekarni GS „Samopomoc Chłopska” w Koprzywnicy, GS „Samopomoc Chłopska” w Trześni, MASPEK w Zawichoście i od rodziców uczniów naszej szkoły. Dodatkami do chleba było masło i smalec w rożnych smakach oraz ogórki kiszone z przedsiębiorstwa KILIAN.
Miłym akcentem podczas wystawy były sezonowe ciasta ( szarlotka) – podawane  gościom z kawą i herbatą . Akcję tą zorganizował Samorząd szkolny pod kierunkiem opiekuna  samorządu.