Kino „Starówka” i projekcja filmu „Najlepszy”

19 grudnia klasy pierwsza i trzecia technikum w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa oraz trzecia technikum w zawodzie technik ogrodnik uczestniczyły w kinie „Starówka”  w  projekcji  filmu „Najlepszy” w reżyserii Łukasza Palkowskiego.

Głównym bohaterem filmu „Najlepszy” jest Jerzy Górski, sportowiec, który ukończył bieg śmierci oraz ustanowił rekord świata w triathlonowych mistrzostwach świata, zdobywając tytuł mistrza na dystansie Double Ironman  z czasem 24h  47min  46sek. Ten sukces nie byłby jednak możliwy, gdyby w jego życiu nie pojawiły się dwie kobiety. Jedną stracił. Druga stała się inspiracją, aby walczył o swoje życie. Film opowiada o żmudnej i koszmarnie trudnej drodze sportowca na szczyt, który w swoim życiu miał mnóstwo upadków i chwil, gdy ocierał się o śmierć.

„Najlepszy” to przejmująca opowieść, która daje nadzieję na to, że każdą słabość można zamienić w siłę i odbić się od największego życiowego dna.

Po filmie klasy wraz z nauczycielami: Anną Bryłą, Małgorzatą Piętowską, Joanną Pastuszką i Mirosławem Hagdejem uczestniczyły w dyskusji  na temat  filmu.

Komentarze są wyłączone.