Klasa pierwsza technikum w zawodzie architektury krajobrazu i ogrodniczego na wycieczce w Wysokiej Głogowskiej

17 lutego 2017 r. uczniowie I klasy Technikum Ogrodniczego i Technikum Architektury Krajobrazu zorganizowali wycieczkę do Wysokiej Głogowskiej. Jest tam nowoczesny kompleks hal, w których uprawia się pieczarkę. Wszystkie hale są skomputeryzowane. Młodzież mogła zapoznać się z uprawą pieczarki, jej zbiorem i przechowywaniem.

W drodze powrotnej uczniowie zatrzymali się w Leśnej Woli. Jest tam jedna z największych i najnowocześniejszych na Podkarpaciu stadnina koni. Młodzież podziwiała konie krwi arabskiej i angielskiej, zobaczyła wybiegi dla koni, ujeżdżalnię krytą i na wolnym powietrzu. W stajni sportowej obejrzała solarium dla koni.

Na koniec wycieczki uczniowie wstąpili do Tarnobrzegu, gdzie mieści się nowoczesny, w pełni wyposażony kompleks szklarniowy Pana Piotra Truniarza. Młodzież miała możliwość zapoznać się z uprawą kwiatów doniczkowych: gloksynii i  begonii.