Konkurs czytelniczy w roku szkolnym 2014/2015

CENTRUM KSZTAŁCENIA ROLNICZEGO
W SANDOMIERZU-MOKOSZYNIE

ogłasza:

KONKURS NA NAJLEPSZEGO CZYTELNIKA „MĄDRY CZŁOWIEK DOBRZE WIE – CZYTANIE OPŁACA SIĘ”

Biblioteka szkolna  zaprasza wszystkich uczniów ZSCKR do udziału w konkursie  na  Najlepszego Czytelnika w roku szkolnym 2014/2015.

Cele konkursu:
Motywacja do czytania książek oraz prasy fachowej gromadzonej w bibliotece
Stworzenie uczniom możliwości rozwijania zainteresowań
Kształtowanie kultury i aktywności czytelniczej
Promocja czytelnictwa  i działań biblioteki szkolnej
Organizatorzy konkursu:
Danuta Kolasa /opiekun biblioteki szkolnej/, Agnieszka Woźniak oraz UrszulaWiśniewska
/nauczycielki języka polskiego/

Czas trwania konkursu:
październik 2014 –  kwiecień, czerwiec 2015

Nagrody w konkursie:
książki za zajęcie I, II i III miejsca

Regulamin konkursu:
Do udziału zapraszamy wszystkich uczniów naszej Szkoły.
Czas trwania konkursu od października 2014 do kwietnia 2015 /dla klas maturalnych/ oraz do maja /dla klas programowo niższych/.
Podstawowym kryterium oceny i przyznanie tytułu Najlepszego Czytelnika jest największa liczba przeczytanych książek oraz egzemplarzy prasy fachowej.
Bibliotekarz będzie rejestrował i kontrolował ilość przeczytanych pozycji oraz wyrywkowo sprawdzał znajomość ich treści.
Komisja konkursowa po wnikliwej analizie kont czytelniczych wyłoni zwycięzców w dwóch kategoriach:
Najlepszy czytelnik maturzysta
Najlepszy czytelnik klas I-III
Wręczenie nagród dla finalistów nastąpi na uroczystości zakończenia roku szkolnego dla maturzystów oraz uroczystości zakończenia roku szkolnego w czerwcu 2015 roku.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE!

INTELEKTUALNE  PYTANIA

DLACZEGO CZYTAMY?
NIE RDZEWIEJEMY WTEDY INTELEKTUALNIE ?

MAMY O CZYM ROZMAWIAĆ Z PRZYJACIÓŁMI ?

WYOBRAŻAMY SOBIE ŚWIATY, KTÓRYCH NIE MA ALBO DO KTÓRYCH NIE BĘDZIE NAM DANE NIGDY DOTRZEĆ ?

SPRAWIA NAM TO OGROMNĄ,  Z NICZYM NIEPORÓWNYWALNĄ, PRZYJEMNOŚĆ ?

DLACZEGO NIE CZYTAMY?
PONIEWAŻ KSIĄŻKI, KTÓRE NAM KTOŚ PODSUNĄŁ ALBO KTÓRE SAMI ZNALEŹLIŚMY, SĄ ZBYT TRUDNE, ZBYT DŁUGIE, NUDZĄ ?

BO NIE MAMY CZASU, ZAJĘCI NAUKĄ ?

BO SĄ RZECZY BARDZIEJ NAS FASCYNUJĄCE ?