Młodzieżowy Inkubator Przedsiębiorczości – warsztaty

Realizacja warsztatów w ramach projektu Młodzieżowy Inkubator Przedsiębiorczości

29.02 i 1.03.2012 zajęcia poprowadził pan Wojciech Borowiecki. W pierwszym dniu wykładów został omówiony temat „Biznes Plan Przedsięwzięcia”. Wykładowca przedstawił zagadnienie poprawnego sporządzania biznes planu jak i wyjaśnił jakimi cechami powinien charakteryzować się dobry i rzetelny biznes plan.

Wiele pytań do skierowanych do wykładowcy dotyczyło konstrukcji biznes planu:

  • co powinno zawierać streszczenie
  • jak przeprowadzić analizę ryzyka
  • jak opracować prognozę finansową

Drugi dzień warsztatów poświęcony był tematowi „Krajowe i unijne środki na rozwój firmy”. Zagadnienie u uczniów wzbudziło wielkie zainteresowanie – każdy z uczestników chciał dostać odpowiedź  na pytanie – jak i gdzie szukać pieniędzy na prowadzenie firmy?

W dniu 2.03.2012 uczestnicy projektu uczestniczyli w ostatnich zajęciach warsztatowych na temat  „Księgowość w firmie” prowadzonych przez Danutę Papaj. Uczniowie zapoznali się z formami opodatkowania działalności gospodarczej i próbowali określić która z form opodatkowania byłaby dla ich działalności najbardziej korzystna.

Po realizacji zajęć warsztatowych uczniowie otrzymali dyplomy ukończenia Warsztatów z Przedsiębiorczości, muszą odbyć szkolenie elearingowe i będą czekać na praktyki wakacyjne.

0HPIM2932