Owocna współpraca

W dniach od 7-10 października 2014r  w naszej szkole gościli uczniowie i nauczyciele z zaprzyjaźnionej  Szkoły Winiarskiej w Valticach (Morawy) i Szkoły Rolniczej w Dobeln (Saksonia) . Taka owocna współpraca przynosząca wymierne korzyści uczniom i nauczycielom trwa już 10 lat. Tym razem goście przybyli do nas aby wspólnie omówić możliwość dalszej współpracy – tym razem  w ramach projektu Erazmus+.
Podczas pobytu uczniowie wszystkich szkół prezentowali swoje  szkoły i gospodarstwa. Zwiedzili naszą szkołę,  jesienną wystawę ogrodniczą , uczestniczyli w lekcji z sadownictwa oraz zajęciach praktycznych z mechanizacji.
Podziwiali piękny Sandomierz oraz zwiedzili gospodarstwa ogrodnicze, rolnicze i hodowlane w rejonie . Mogli również podziwiać zakład  w Bilczy „ Owoc sandomierski”. Goście  z zagranicy bardzo wysoko ocenili jakość prowadzonych gospodarstw i firm. Byli zauroczeni naszą polską gościnnością . Wizyta była bardzo udana i jesteśmy przekonani , że taka  współpraca będzie nadal kontynuowana.