Sandomierskie obchody 100-lecia niepodległości

Obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości w Sandomierzu rozpoczęły się od  Mszy świętej w intencji ojczyzny odprawionej w Bazylice Katedralnej w Sandomierzu. W obchodach święta niepodległości wzięli udział także nauczyciele oraz uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Ziemi Sandomierskiej w Sandomierzu-Mokoszynie. Po uroczystości kościelnej poczet sztandarowy szkoły razem ze wszystkimi uczestnikami udał się na Cmentarz Katedralny, gdzie odbyła się dalsza część wydarzenia.

W czasie oficjalnych obchodów wszyscy przemawiający zwrócili szczególną uwagę, że Święto Niepodległości Polski powinno łączyć cały naród, ponieważ tylko wtedy Polska będzie silnym państwem liczącym się na świecie. W przemówieniach można było także usłyszeć zasłużone podziękowania złożone pod adresem żołnierzy walczących za ojczyznę w latach odzyskiwania niepodległości oraz jej trudnych chwilach.

W czasie uroczystości pod pomnikiem 2 Pułku Piechoty Legionów AK delegacja szkoły składająca się z dyrekcji szkoły, nauczycieli oraz uczniów złożyła wiązankę oddając hołd żołnierzom. Na zakończenie uroczystości oprócz delegacji także poczet szkolny oddał zasłużone honory bohaterom ojczyzny.