Biblioteka i Szkolne Centrum Multimedialne

I INFORMACYJNE
ZESPOŁU SZKÓŁ
CENTRUM KSZTAŁCENIA ROLNICZEGO

Szkolne Centrum Multimedialne i Informacyjne, będące integralną częścią Szkoły, funkcjonuje na parterze budynku głównego. Po gruntownej selekcji księgozbioru w roku 2011 oraz remoncie i modernizacji  przeprowadzonej w 2012 roku funkcjonuje w jednym pomieszczeniu. Mieści w sobie wypożyczalnię z księgozbiorem liczącym ponad 6400 jednostek inwentarzowych. W zbiorach gromadzone są głównie lektury szkolne i opracowania do nich, wydawnictwa encyklopedyczne i informacyjne z różnych dziedzin wiedzy, wydawnictwa związane z profilem Szkoły (czyli : rolnictwem, ogrodnictwem, kwiaciarstwem, architekturą krajobrazu, warzywnictwem, mechanizacją rolnictwa), beletrystyka, zbiory specjalne w postaci płyt dvd z nagraniami lektur szkolnych oraz egzemplarze prenumerowanej prasy fachowej.  W Szkolnym Centrum Multimedialnym i Informacyjnym można korzystać z 5 stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu, z możliwością drukowania i skanowania potrzebnych materiałów. Wszystko to stworzyło nową jakość : poszerzyło możliwości poszukiwań materiałów potrzebnych uczniom do samokształcenia oraz pozwoliło w nowym, jasnym Centrum spędzać wolny czas.

Centrum otbiblioteka2warte jest dla użytkowników codziennie w godzinach:

8:00  –  15:00  /  poniedziałek/

9:00  –  15:00 / wtorek, środa, czwartek/