Znamy zwycięzców Szkolnego Konkursu Wiedzy o Niemczech

W dniu 21.05.2018 r o godz. 9.20 odbył się po raz kolejny Szkolny Konkurs Wiedzy o Niemczech . Wzięło w nim udział 19 uczniów z klas I- III .

Celem konkursu było motywowanie uczniów do poszerzenia wiedzy ogólnej o Niemczech i języku niemieckim, popularyzowanie języka niemieckiego oraz kształtowanie ducha pozytywnej rywalizacji wśród uczniów. Podobnie jak w roku ubiegłym pytania konkursowe dotyczyły:historii Niemiec, geografii, atrakcji turystycznych, krajów związkowych, polityki, gospodarki, przemysłu, literatury, muzyki, filmu, kuchni oraz wiedzy ogólnej na temat życia współczesnych Niemiec. Zadaniem uczestników było prawidłowe rozwiązanie testu wiedzy, który zawierał 50 pytań (otwartych i zamkniętych). Konkurs przygotowała i przeprowadziła nauczycielka języka niemieckiego – Joanna Pastuszka.

Najlepsze wyniki otrzymali następujący uczniowie :

I miejsce – Jędrzejewski Błażej kl. I BT ( 43 pkt ) max.50

II miejsce – Cieślik Karol kl. II BT (33 pkt )

III miejsce – Zając Damian kl. III DT ( 31pkt )

IV miejsce – Wamej Oliwia kl. III DT ( 30 pkt )

V miejsce – Zimnicki Michał kl.III DT i Cichoń Paweł kl. II BT ( 29 pkt ) ;

Wyróżnieni uczniowie otrzymają oceny cząstkowe z języka niemieckiego (zgodnie z regulaminem).Nagrody książkowe dla najlepszych (pierwsze trzy miejsca) zostaną wręczone w dniu zakończenia roku szkolnego tj. 22.06.2018 r .

Wszystkim uczestnikom Konkursu Wiedzy o Niemczech gratulujemy !

J. Pastuszka

 

Regulamin

Komentarze są wyłączone.