Targi Agro Show Bednary 2018

W dniach 20-21.09.2018 r. uczniowie z klas I – III Technikum w zawodzie: technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki oraz technik rolnik wyjechali na dwudniową wycieczkę do Poznania na największe targi rolnicze w Polsce AGRO SHOW Bednary 2018.
Pierwszego dnia rano uczniowie pełni optymizmu wyruszyli w kierunku
zaprzyjaźnionej Szkoły Rolniczej w Powierciu, która zaprosiła nas w odwiedziny oferując nocleg wraz z wyżywieniem. Po drodze uczniowie zajechali do Chełmna, gdzie znajdował się Niemiecki obóz zagłady Kulmhof. Uczniowie z uwagą wysłuchali przewodnika, który opowiedział o zagładzie ludności żydowskiej i romskiej podczas II wojny światowej w szczególności,
poprzez upamiętnienie ofiar, ochronę obiektów i muzealiów oraz dokumentowaniu dziejów obozu. Następnie uczestnicy wycieczki zostali zaproszeni do oglądnięcia krótkiego filmu – Dwie twarze getta. O godności i człowieczeństwie w „dzielnicy zamkniętej”. Po obejrzeniu filmu uczniowie wraz z przewodnikiem podjęli krótką dyskusję na temat życia Żydów w getcie. Po wizycie w Muzeum uczniowie udali się do internatu przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Powierciu na nocleg, gdzie przywitano ich z wielką radością i częstując pyszną obiadokolacją.
Następnie młodzież mieszkająca w internacie wraz z opiekunami zorganizowali dla naszych uczniów wieczorek zapoznawczy w postaci dyskoteki. Młodzież obu szkół bawiła się wyśmienicie. Były rozmowy, tańce i dużo uśmiechów. Nawiązały się liczne przyjaźnie. Następnego dnia wcześnie rano uczniowie obu Szkół Rolniczych zjedli śniadanie i pojechali na Targi. Targi Agro Show są największą tego typu imprezą w Polsce. Uczniowie mogli zobaczyć maszyny w środku, z zewnątrz oraz porozmawiać z przedstawicielami firm, które ich interesowały. Uczniowie mogli również dowiedzieć się o środkach ochrony roślin, nawozów, których rolnicy używają do nawożenia swoich roślin i nie tylko. Swoje oferty dla rolników przedstawiały również firmy z działu finansowego i branż rolniczych.
Po pełnych dwóch dniach atrakcji i zwiedzania uczniowie wraz z opiekunami
Magdaleną Domaradzką, Mirosławem Hagdejem oraz Wojciechem Łebkiem udali się w
podróż powrotną do Sandomierza. Mimo ogromnego zmęczenia, jednak pełni wrażeń wszyscy uczestnicy wycieczki z bagażem nowych doświadczeń i wiedzy rozjechali się do własnych domów.

Bardzo dziękujemy Panu dyrektorowi – Markowi Sobolewskiemu oraz
Panu kierownikowi internatu – Ryszardowi Potrzebskiemu, wychowawcom internatu, paniom kucharkom i oczywiście uczniom ZSCKR w Powierciu za tak miłe i serdeczne przyjęcie nas do swojego grona.

Do zobaczenia w Sandomierzu!