Wielcy, a trochę zapomniani

Dnia 18 kwietnia 2018 roku odbyło się w naszej szkole kolejne spotkanie z cyklu „Wielcy, a trochę zapomniani”. Z uwagi, że w obecnym roku mija 100 lat od odzyskania przez Polskę niepodległości to postanowiliśmy upamiętnić te wydarzenia prezentując postać jednej z osób dzięki której udało się zdobyć upragnioną niepodległość.
Jako pierwszego bohatera dzięki, któremu Polska stała się wolna i niezależna, chcieliśmy przypomnieć wszystkim postać wielkiego Polaka, jakim jest Józef Klemens Piłsudski. Jest to postać, która z powodu swoich zasług jest znana szerszej widowni ale niestety nie tak dobrze jak na to zasługuje. Na postać Józefa Piłsudskiego trzeba spojrzeć nie tylko przez wydarzenia tylko roku 1918 w którym odzyskaliśmy niepodległość. Józef Piłsudski dla dobra Polski działał znacznie wcześniej niż tylko wspomniany rok w którym odzyskaliśmy niepodległość, którą to utraciliśmy 123 lata wcześniej. Swoją działalność dla dobra Polski prowadził także, nie tylko do odzyskania przez nią niepodległości ale także w chwilach dla Niej trudnych, takich jak m.in Wojna Polsko – Bolszewicka. Od postaci Józefa Piłsudskiego wszyscy powinniśmy się uczyć miłości do własnej Ojczyzny oraz pracy i walki dla Jej dobra.
W czytaniu wzięli udział uczniowie klas pierwszych: Zofia Piętowska, Skorek Patrycja, Aleksandra Stawiarz, Bystrowski Szymon, Pater Patryk, Wysocki Fryderyk, Jędrzejewski Błażej oraz Włostowski Jan. Oprawę muzyczną poprowadzili uczniowie – Skrok Bartosz i Wąsik Jarosław.
Nad całością czuwali: Jerzy Lasota i Łukasz Strawa.

Komentarze są wyłączone.