Wycieczka dydaktyczna do Wilanowa i Powsina.

W dniu 14.09.2015r uczniowie klasy IV TAK  wraz z nauczycielami: Lidią Kosanowską i Alicją Aschenbrenner mieli okazję podziwiać piękne założenia ogrodowe przy Pałacu w Wilanowie oraz zwiedzić ogród botaniczny w Powsinie. Pałac w Wilanowie to jeden z najcenniejszych zabytków polskiego baroku. Zbudowany dla króla Jana III Sobieskiego w końcu XVII wieku .Bezpośrednią oprawę Pałacu stanowi dwupoziomowy ogród, łączący harmonijną całość zróżnicowane stylowo części (ogród barokowy, romantyczny park angielsko-chiński, krajobrazowy park angielski, ogród neorenesansowy. Powsin oddalony jest od centrum Warszawy zaledwie o pół godziny jazdy autobusem .Warto w nim odwiedzić 30 hektarowy Ogród Botaniczny, a w nim wiele niezwykłych kolekcji roślin pospolitych, ozdobnych, użytkowych i egzotycznych. W ogrodzie dotychczas udało się zgromadzić ponad 8600 taksonów, pogrupowanych tematycznie: arboretum, kolekcja flory polskiej, rośliny ozdobne,użytkowe i egzotyczne.