Wykład Jacka Tosia – dyrektora Świętokrzyskiego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa

20 marca w naszej szkole odbył się wykład, który poprowadził Pan dyrektor oddziału świętokrzyskiego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Po krótkim wprowadzeniu przez Panią dyrektor naszej szkoły, Pan Jacek Toś przedstawił zadania KOWR według czterech kluczowych kompetencji: Zasób, wiedza, promocja i analiza. Oprócz tych czterech aspektów, Pan dyrektor w swoim wykładzie naświetlił problem nadprodukcji w ostatnich latach upraw ogrodniczych szczególnie produkcji jabłek. Zaznaczył jednocześnie, że problem ze zbytem i niskimi cenami może być częściowo rozwiązany poprzez wprowadzenie na przynajmniej lokalną skalę przetwórstwa i ekologicznych produktów. W spotkaniu uczestniczyły klasy pierwsza i druga w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki oraz klasa druga w zawodzie technik rolnik i technik ogrodnik.