ZSCKR zapraszał na Dni Otwartej Szkoły

4 kwietnia Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego zapraszał na Dni Otwartej Szkoły. Wiosenna, słoneczna pogoda dopisała na równi z uczniami gimnazjum, którzy przybyli, by zapoznać się z ofertą edukacyjną naszej szkoły oraz przygotowanymi na ten dzień licznymi atrakcjami. Dzięki pięknej pogodzie udało się zrealizować wszystkie punkty programu łącznie z tymi, które odbywały się „pod chmurką”.

Uczniowie poznawali budynek szkoły, sale lekcyjne, internat i szkolne gospodarstwo. Przy wejściu kroniki szkoły z wielu lat ukazywały historię „Rolnika”, przypominały nauczycieli i uczniów oraz różne wydarzenia. Zwiedzając świetlicę i sale lekcyjne pod przewodnictwem naszej młodzieży, uczniowie mogli zdobyć informacje o profilach kształcenia, projektowaniu ogrodów, uczestniczyć w wykonywaniu kompozycji kwiatowych, czy posmakować owoców i warzyw z naszego gospodarstwa. Prezentacje pozalekcyjnej działalności uczniów pokazywały udział młodzieży w akcjach charytatywnych, ekologicznych, projektach, warsztatach czy konkursach. Dużą atrakcją był również pokaz pierwszej pomocy.

Przed szkołą, specjalnie dla uczniów gimnazjum odbył się pokaz orki i uprawy, a w szkolnym sadzie konkurs i pokaz cięcia drzew. Zlokalizowana na boisku szkolnym wystawa sprzętu rolniczego stanowiącego bazę dydaktyczną szkoły cieszyła się nieustannym zainteresowaniem. Przybyli gościnnie gimnazjaliści z Dwikóz i Chobrzan rozegrali turniej piłki siatkowej chłopców o puchar dyrektora ZSCKR.

Obok licznie przybyłych gimnazjalistów i ich rodziców, nie zabrakło również innych gości. Szkołę odwiedził były dyrektor  pan Witold Surowiec, obecnie Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego oraz dyrektor II LO pan Roman Ryński. Pojawili się  również przedstawiciele prasy i radia Kielce.

Wizytę w szkole umilał występ szkolnego zespołu muzycznego „MOKOSZYN BAND” i degustacja potraw regionalnych, a w internacie na wszystkich odwiedzających szkołę czekała grochówka.
Nie zabrakło też akcentu świątecznego. Szkolne korytarze i świetlicę zdobiły wykonane przez uczniów dekoracje przypominające o zbliżających się Świętach Wielkiej Nocy.