AKCJA „JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM”

Zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli do bicia rekordu akcji pod hasłem „Jak nie czytam, jak czytam”.

Tegoroczna IV edycja najpopularniejszej akcji czytelniczej w Polsce ma na celu zamanifestowanie, że młodzież (wbrew obiegowych opinii) czyta więcej niż dorośli.

W ubiegłym roku ( w poprzedniej edycji akcji) w całym naszym kraju wspólnie czytało 406 825 osób. Mamy nadzieję, że dzięki udziałowi naszej szkoły w tym roku pobijemy ogólnopolski rekord.

Akcja „Jak nie czytam, jak czytam” pod patronatem Biblioteki Narodowej rozpoczyna się równocześnie w całym kraju 7 czerwca o godzinie 10.00. Włączają się do niej szkoły, biblioteki szkolne, biblioteki publiczne i inne instytucje. Nas też nie mogło zabraknąć w ich gronie. Akcję planujemy w pięknym ogrodzie przyszkolnym, gdzie zajmiecie wygodne miejsca, leżąco, stojąco, w pionie i w poziomie, ale z otwartą książką (własną lub wypożyczoną z biblioteki). Zrobimy też trochę ujęć zbiorowych ( takie nie podlegają RODO) które zostaną wysłane do organizatora. Liczymy na piękną pogodę i zapraszamy gorąco!