BILIŚMY REKORD AKCJI „JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM”

W dniu 7 czerwca 2019 roku nasza szkoła wzięła udział w IV edycji ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. Akcja, pod patronatem Biblioteki Narodowej, do której włączyły się szkoły, biblioteki szkolne, biblioteki publiczne i inne instytucje, przebiegała równocześnie w całym kraju. Nas też oczywiście nie mogło zabraknąć w ich gronie.

Celem akcji było pokazanie dorosłym, że wbrew obiegowych opinii,  uczniowie czytają – bez przymusu a dla przyjemności. Była to dla uczniów okazja do poczytania sobie w gronie koleżanek i kolegów, w miłych okolicznościach, bez dorabiania wielkiej filozofii. Tak aby czytanie kojarzyło się z czymś przyjemnym, z wolnym czasem i rozrywką. Akcja miała zachęcić tych uczniów, którzy wciąż traktują czytanie jako przykry obowiązek.  A czytanie to przecież sama intelektualna przyjemność.

Naszemu czytaniu, w otoczeniu pięknie zagospodarowanego ogrodu przyszkolnego towarzyszyło promowanie zdrowego trybu życia – życia w zgodzie z naturą, w pięknym otoczeniu, zdrowego odżywiania, harmonii zdrowia fizycznego i psychicznego. W naszej szkolnej akcji wzięło udział 93 uczniów, nauczyciele oraz dyrekcja szkoły.Mamy nadzieję, że nasz szkolny udział przyczyni się do pobicia rekordu liczby uczestników akcji.

Organizatorami akcji byli: Anna Bryła, Danuta Kolasa, Halina Skorupa i Mirosław Hagdej.