19 marca uczniowie z klas 5 Technikum w zawodach technik ogrodnik, technik architektury krajobrazu i technik weterynarii uczestniczyli w Dniach Otwartych na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie. Przyszli maturzyści mieli okazję, aby zobaczyć uczelnię od środka. Uczniowie z klas architektury krajobrazu i ogrodniczej wzięli udział w wykładach na temat: ” Sztuka cięcia i formowania drzew i krzewów owocowych”, gdzie zapoznali się z techniką cięcia jabłoni, gruszy, czereśni oraz winorośli. Poznali także najnowsze technologie, roboty, które będą mogły wyręczyć w przyszłości człowieka w wiosennych zabiegach pielęgnacyjnych drzew i krzewów. Następnie z sali wykładowej uczniowie przeszli do szklarni, w których rosły dorodne krzaki pomidorów i ogórków. Uprawy prowadzone są z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, nawożenie, nawadnianie. Zapylanie wykonują hodowane na miejscu trzmiele. Dalej uczniowie zobaczyli ogrody kwiatowe z altanami oraz ogrody jabłoniowe, gdzie wykonano pokazy cięcia w praktyce. Ciekawa była także lekcja w winnicy, gdzie pani prowadząca wykonała cięcia krzewów winorośli. Nasz uczeń Bartosz Toś udzielił wywiadu w lokalnej telewizji TV Lublin. Z kolei przyszli technicy weterynarii obejrzeli sale do ćwiczeń z fantomami do wkłuć, sterylizacji i intubacji, mieli tam także okazję sprawdzić swoją technikę resuscytacji. Zapoznali się też z salą do ćwiczeń z inseminacji i opieki okołoporodowej oraz z działalnością uniwersyteckich kół naukowych. Obejrzeli inne sale do ćwiczeń i wykładowe- między innymi salę do sekcji. Sprawdzili swoją wiedzę w wielu konkursach i quizach, oglądali preparaty i zapoznawali się z wieloma modelami i sprzętami używanymi w weterynarii. Uczniowie obu klas z zainteresowaniem uczestniczyli w wykładach i pokazach. Być może Uniwersytet Przyrodniczy stanie się następnym miejscem ich edukacji.
























Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.