Dni Otwarte NBP

W dniu 13 czerwca wybrani uczniowie klasy I technikum mechanizacji rolnictwa i I i III   technikum architektury krajobrazu odwiedzili NBP w Kielcach gdzie uczestniczyli w Dniach Otwartych pod hasłem  NBP – skarbnica wiedzy o pieniądzu.
Podczas zwiedzania zostały  zaprezentowane zagadnienia z zakresu: historii bankowości, historii pieniądza, polityki pieniężnej, systemu płatniczego, rezerw czy problematyki euro. Poszczególne tematy były  prezentowane w formie interaktywnych wystaw, filmów, miniwykładów, plansz informacyjnych.
Było wiele atrakcji.
Uczestniczyli w teście wiedzy o NBP  – sukces odniósł Patryk Przysucha – otrzymał ciekawą nagrodę książkową, Mateusz Smardz otworzył sejf według wskazanego szyfru a tam na niego czekała nagroda – był to kalkulator. Na koniec Justyna Bielecka uczyła się jak bezpiecznie obsługiwać  bankomat który wydał jej banknot 200 złotowy/ niestety nie dopuszczony do obiegu/.
Jak co roku nie zabrakło też jednej z największych atrakcji – sztaby złota – dostępnych na Dniach Otwartych dla każdego, na wyciągnięcie ręki o wartości 1 800 000,- zł i wadze 12 kg