Forum Nowoczesnego Rolnictwa 4.0 i „Zielonkowe Manewry”

W Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sandomierzu-Mokoszynie nauka to nie tylko zdobywanie wiedzy teoretycznej, ale również aktywny udział w wydarzeniach i projektach, które pozwalają uczniom rozwijać swoje pasje i przygotować się do wyzwań zawodowych.

Uczniowie na Forum Nowoczesnego Rolnictwa 4.0

Dnia 29 maja 2024 r. uczniowie klas 3 i 4 w zawodach technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki oraz technik ogrodnik wraz z Panią dyrektor Alicją Szatan i Panem Marcinem Kaca uczestniczyli w Forum Nowoczesnego Rolnictwa 4.0 w Politechnice Świętokrzyskiej. Spotkanie odbyło się pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Czesława Siekierskiego, który wystąpił w roli jednego z prelegentów.

Udział w „Zielonych Manewrach”

W tym samym dniu uczniowie klas 4BT, 1BT oraz 2BT wraz z opiekunami Jerzym Marcjanem i Łukaszem Klausem wzięli udział w wydarzeniu „Zielonkowe Manewry” w ZSCKR w Potoczku. Główną atrakcją imprezy były pokazy polowe maszyn współpracujących z ciągnikami. Młodzież mogła na własne oczy zobaczyć najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne wykorzystywane w rolnictwie.

Oprócz pokazów maszynowych, na „Zielonych Manewrach” nie zabrakło również konkurencji sportowych i zabaw, w których uczniowie z ZSCKR w Sandomierzu-Mokoszynie chętnie uczestniczyli. Imprezę uświetniła również wycieczka wozem po okolicy oraz pyszny poczęstunek przygotowany przez gospodarzy.

ZSCKR w Sandomierzu-Mokoszynie to miejsce, gdzie nauka łączy się z praktyką, a uczniowie mogą rozwijać swoje pasje i zdobywać cenne doświadczenia.