Lekcja historii. Lekcja odwagi :bez ograniczenia prędkości- więc jazda !!!

W dniu 18 grudnia 2019 r. uczniowie klasy 2 technikum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki uczestniczyli w wycieczce dydaktyczno – rekreacyjnej do Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej oraz skorzystali z przejazdu na torze gokartowym ICF Karting w Rzeszowie.

Zaszczepieni emocjami i wynikami czasowymi  na torze uczniów klasy 3 technikum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki zapragnęliśmy poczuć klimat rywalizacji i prędkości bez ograniczeń.

Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania pięknego Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej , skansenu który prezentuje wieś polską z przełomu XIX i XX wieku. Pani przewodnik zapoznała nas z kulturą Lasowiaków i Rzeszowiaków zamieszkujących niegdyś tereny północnej części  obecnego województwa podkarpackiego.

Wędrując po obiektach położonych na obszarze 30  hektarów podziwialiśmy eksponaty dużej i małej architektury drewnianej : chałupy, budynki inwentarskie, stodoły, spichlerze, młyn wodny, kuźnie, olejarnie, garncarnie, szkoły, karczmy, remizy strażackie.

Po lekcji historii przyszedł czas na wielkie emocje i prawdziwą rywalizację.

Kiedy zasiedliśmy za sterami maszyn ograniczenie przestały istnieć ,a każdy chciał być tym któremu inni będą gratulować i zazdrościć. Czuć było w powietrzu zapach spalin i ścieranych opon, pojawili się zwycięzcy i pokonani, ale tak naprawdę chodziło o dobrą zabawę i miłe wspomnienia .

Wiemy jedno – na pewno tu wrócimy!!!

Opiekunem wycieczki był Wojciech Łebek.