Nasi uczniowie uczestniczą w Żywych Witrynach Historii

13 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w przedsięwzięciu „Żywe witryny historii” , zorganizowanym w dniu odpustu ku czci błogosławionego Wincentego Kadłubka.  W tym wyjątkowym dniu ożywają i spacerują uliczkami Sandomierza postacie tworzące jego historię, kulturę i literaturę. Nauczyciele i uczniowie z wszystkich sandomierskich szkół zaangażowali się w tę akcję po raz piąty pod okiem pani Grażyny Milarskiej , pomysłodawczyni tej inicjatywy.

Turyści mogli podziwiać naszych uczniów w 6 rolach: Marcin z Urzędowa – Kryspin Dworak  uczeń z kl. 2 technikum architektury krajobrazu;  Stanisław Bartolon – Patryk Piwowar uczeń z kl. 1 technikum weterynarii 4 letnie ;  król Władysław Jagiełło – Jan Włostowski uczeń z kl. 3 technikum mechanizacji rolnictwa;  pierwszy Prymas Polski Mikołaj Trąba – Bartosz Mroczek uczeń z kl.3 technikum ogrodniczego ; ks. Melchior Buliński – Kamil Dobek uczeń z kl.3 technikum ogrodniczego; gen. Michał Sokolnicki – Fryderyk Wysocki uczeń z kl. 3 technikum rolniczego. Przygotowaniem młodzieży do uroczystości  i opiekę podczas odpustu sprawowały panie: Halina Skorupa, Joanna Pastuszka i Agnieszka Woźniak.

Ukoronowaniem całej uroczystości było zasadzenie lipy w ogrodzie Wyższego Seminarium Duchownego przy kościele św. Michała. Właśnie tam o  godzinie 15.00 wszyscy uczniowie wraz z opiekunami spotkali się, aby wsadzić drzewko, ufundowane  przez nasza szkołę ZSCKR w Sandomierzu – Mokoszynie.

Odpust ku czci błogosławionego Wincentego Kadłubka 2019 przebiegał w miłej i gwarnej  atmosferze, pogoda była wymarzona, a słońce dodatkowo podkreślało urodę wszystkich naszych bohaterów. Do zobaczenia za rok i tylko szczęśliwych dni dla wszystkich uczestników.