Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych 2012

SUKCES W FINALE – CENTRALNEJ OLIMPIADY WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI ROLNICZYCH 2012

W dniach 1-2 czerwca br. w Zespole Szkół Rolniczych im. Stanisława Staszica w Miętnem k. Garwolina odbył się finał XXXVI edycji Centralnej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.
Wzięło w niej udział 217 uczestników ze 141 szkół o profilu rolniczym. Reprezentantami naszej szkoły byli Karolina Pawlik – uczennica klasy IV Technikum Architektury Krajobrazu oraz Karol Forc – uczeń klasy IV Technikum Ogrodniczego.

1 czerwca odbyły się eliminacje pisemne a następnie przez pięć godzin trwał etap praktyczny. Uczestnicy sprawdzili swój poziom wiedzy w dziewięciu blokach: produkcja roślinna, ogrodnictwo, agrobiznes, mechanizacja rolnictwa, architektura krajobrazu, żywienie człowieka i gospodarstwo domowe, produkcja zwierzęca, leśnictwo, ochrona i inżynieria środowiska.

Część praktyczna składała się z trzech zadań. Każde zadanie było punktowane w skali od 0 do 20 punktów.
W jury zasiedli pracownicy UPH w Siedlcach, pracownicy Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Warszawie i sześciu pracowników Nadleśnictwa Garwolin. Kiedy komisja sprawdzała testy i oceniała umiejętności przyszłych studentów, uczestnicy konkursu wzięli udział w programie kulturalnym, na który złożyły się projekcja filmów i dyskoteka.

Uroczyste ogłoszenie wyników olimpiady i wręczenie nagród odbyło się 2 czerwca.
Nasi reprezentanci i tym razem nie zawiedli zajmując wysoką lokatę w ogólnej punktacji:

  • Karolina Pawlik zajęła IV miejsce w bloku architektury krajobrazu
  • Karol Forc zajął IV miejsce w bloku ogrodnictwo.

Zakres tematyczny oraz poziom wiedzy finalistów tegorocznej Olimpiady, jak ocenił prof. Andrzej Radecki był wyjątkowo wysoki i wyrównany. Tym bardziej gratulujemy sukcesu, który zapewne stanowi zwieńczenie wytrwałej, wieloletniej nauki i pracy naszych uczniów.

Słowa uznania i podziękowania kierujemy również w stronę nauczycieli praktycznej nauki zawodu architektury krajobrazu i ogrodnictwa za przygotowanie i wsparcie.

GRATULUJEMY! ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW 😉