Pola nadziei w naszej szkole

Kampanię Pola nadziei w naszej szkole rozpoczęto od akcji uświadamiającej młodzież o potrzebie wsparcia osób nieuleczalnie chorych, uwrażliwienie na cierpienie drugiego człowieka, uświadomienie ile znaczy dobry gest, krzepiące słowo czy pozytywny przekaz obrazem , jak utworzenie „żonkilowego pola”.

Kolejnym etapem tegorocznej kampanii była sprzedaż cebulek żonkili i symboliczne ich sadzenie w przygotowanych tackach z ziemią.

Oplakatowane stoisko sprzedaży budziło duże zainteresowanie.

W zakup cebulek włączyła się młodzież wielu klas oraz nauczyciele i pracownicy naszej szkoły. Dnia 31 października 2017 roku w ramach kampanii uczniowie klas pierwszych z wychowwcami ,.Haliną Skorupą, .Bożeną Puzio Mirosławem Hagdejem na przygotowanym poletku wysadzili pozyskane w ramach akcji cebulki żonkili. Sadzenie odbywało się zgodnie ze sztuką ogrodową. Sadzeniu towarzyszyło hasło : ” posadzone dziś -zakwitną wiosną „

Celem szerszego odbioru prowadzonej akcji, miejsce pod rabatę wyznaczono na terenie szkolnym, na pasie zieleni przylegającym do głównej ulicy Lubelskiej.

Symbolikę tworzonej żonkilowej rabaty podkreśla stojąca tam od kilku wieków Latarnia Chocimska – osobliwość ziemi sandomierskiej

W ramach prowadzonej kampanii planowane jest odrestaurowanie dzieł sztuki do stanu przed mokoszyńskiej latarni, a także przeprowadzenie akcji pod hasłem : „ocalić od zapomnienia”

mającej na celu zabezpieczenie pozostałych osamotnionych i niszczejących latarni na sandomierszczyźnie. Chcemy, aby latarnie, które wrosły przez minione wieki w pejzaż okolicy pozostały pięknym symbolem sztuki .

LATARNIE CHOCIMSKIE W REJONIE MIASTA SANDOMIERZA

Żonkil- symbol nadziei

Posadzone dziś , zakwitną  wiosną.

Młodzież klas trzecich technikum weterynarii, mechanizacji rolnictwa i arotroniki, ogrodnika i rolnika  już po raz trzeci powiększa „Żonkilowe pola”- jako przekaz nieuleczalnie chorym , iż nie są sami.

….od małych rzeczy zaczyna się dobro, od małej radości ,dobrej myśli, wyciągniętej dłoni do osoby potrzebującej wsparcia i  dawania nadziei….

…….wiosną rozkwitnie tu dobro naszych serc  – młodych,  wrażliwych ludzi.