Uczniowie szkół podstawowych poznają tajniki ZSCKR w Sandomierzu-Mokoszynie

W ostatnich dniach mieliśmy przyjemność gościć w murach naszej szkoły uczniów z pobliskich szkół podstawowych. W dniu 30 stycznia gościliśmy uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Zespole Szkoły i Przedszkola w Czyżowie Szlacheckim z paniami Dorotą Grzesiak i Magdaleną Gubernat, a w dniu 7 lutego uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej w Obrazowie wraz z paniami Marzeną Świątańską i Moniką Marzec.

Uczniowie z dużym zainteresowaniem uczestniczyli w przygotowanych dla nich warsztatach. Mieli okazję poznać specyfikę nauki w zawodach: technika weterynarii, technika architektury krajobrazu, technika ogrodnika, technika mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, natomiast szkoła branżowa przedstawiła zawód mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych oraz ogrodnik.

Wizyta w szkole stała się dla uczniów niezapomnianym przeżyciem, za sprawą niezwykłego wydarzenia – wystawy „ZNANI NIEZNANI. POLACY ŚWIATU”. Zwieńczeniem wystawy był wykład pana dr. Artura Lisa, który w mistrzowski sposób przybliżył sylwetki bohaterów, snując opowieść o ich pasji, determinacji i ogromnym wpływie na świat.

Podczas wizyty w szkole uczniowie zapoznali się z bogatą ofertą edukacyjną Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sandomierzu-Mokoszynie oraz z komfortowymi warunkami życia w internacie, jego bogatą infrastrukturą i różnorodnymi zajęciami dodatkowymi.

Wizyta uczniów w murach naszej placówki była dla nas niezwykle cennym doświadczeniem. Mamy nadzieję, że spotkanie to zachęciło uczniów do kontynuowania nauki w naszej szkole, która stanie się dla nich miejscem, gdzie rozwiną swoje skrzydła, osiągną sukcesy i zbudują piękne wspomnienia.

Serdecznie dziękujemy uczniom za odwiedziny i życzymy im powodzenia w dalszej edukacji!

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Zespole Szkoły i Przedszkola w Czyżowie Szlacheckim

Uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Obrazowie