Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2025/2026

Dnia 1 września 2025 r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Ziemi Sandomierskiej w Sandomierzu-Mokoszynie odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2025/2026.

Pani Dyrektor Alicja Szatan powitała zgromadzonych gości, nauczycieli, rodziców oraz uczniów. W trakcie części oficjalnej wręczyła nagrody i świadectwa uczniom, którzy w czerwcu odbywali praktyki zawodowe, doceniając ich zaangażowanie i osiągnięcia.

W swoim wystąpieniu Pani Dyrektor złożyła życzenia pomyślności wszystkim uczniom i pracownikom szkoły w nowym roku szkolnym oraz przedstawiła nauczycieli, którzy rozpoczynają pracę w naszej placówce.

Podczas uroczystości został odczytany list Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Pana Stefana Krajewskiego. W imieniu Ministra pismo zaprezentował Pan Michał Broda, doradca w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Głos zabrał również Pan Grzegorz Socha, Wicemarszałek Województwa Świętokrzyskiego, który złożył całej społeczności szkolnej życzenia udanego roku szkolnego 2025/2026.

Szczególnym momentem wydarzenia było przekazanie symbolicznego czeku na kwotę 2 469 120,09 zł, który nasza szkoła otrzymała z ARiMR w ramach programu wspierającego wdrażanie innowacyjnych technologii rolniczych. Czek został wręczony na ręce Pani Dyrektor przez Pana Tomasza Bilskiego – Zastępcę Dyrektora oraz Panią Agnieszkę Nowakowską – Kierownika Biura Powiatowego ARiMR w Sandomierzu.

Uroczystość uświetniła część artystyczna przygotowana przez uczniów i nauczycieli. W swoim występie młodzież odniosła się zarówno do wyzwań czekających uczniów w nowym roku szkolnym, jak i do przypadającej tego dnia 86. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

W roku szkolnym 2025/2026 naukę w naszej szkole rozpoczęły trzy klasy pierwsze:

  • 1HTL – Technikum w zawodzie technik architektury krajobrazu/technik weterynarii,
  • 1BT – Technikum w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki,
  • 1BB – Mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych.

Nowych uczniów otoczą opieką wychowawcy: Pani Magdalena Domaradzka, Pani Monika Pietrucha oraz Pan Waldemar Pachla.

Życzymy wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły udanego roku szkolnego 2025/2026 – pełnego sukcesów, satysfakcji i nowych możliwości rozwoju.