Warszawa da się lubić…..

W dniu 23 listopada 2022 klasa 2 i 3 technik weterynarii wraz z opiekunami panią Magdaleną Domaradzką oraz panem Mirosławem Hagdejem wyjechała na dwudniową wycieczkę do Warszawy. 

Po przyjeździe zwiedzaliśmy Muzeum Powstania Warszawskiego, które zrobiło na nas ogromne wrażenie. W niepowtarzalny sposób zaprojektowana ekspozycja muzealna oddziałuje obrazem, światłem i dźwiękiem. Aranżacja wnętrza i wykorzystanie efektów multimedialnych przybliżyły nam powstańczą rzeczywistość. Głównymi elementami wystawy są zdjęcia w wielkich formatach, monitory i komputery. Wytyczona trasa przedstawia chronologię wydarzeń i prowadzi przez poszczególne sale tematyczne. 

Kolejnym miejscem, które zwiedziliśmy był Pałac Kultury i Nauki. Wjechaliśmy windą na XXX piętro, aby podziwiać widoki Stolicy. Po takich atrakcjach udaliśmy się na obiad i krótkie zakupy w Złotych Tarasach. 

Po zmroku wybraliśmy się na wystawę plenerową do Królewskich Ogrodów Światła w Wilanowie. Przechodząc pod 75-metrowym świetlistym tunelem, słuchaliśmy jak rozbrzmiewa muzyka klasyczna. Na dziedzińcu królewskiego życia i zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia w świetlnych kompozycjach przywołujących ważne dla Jana III Sobieskiego tematy miłości, wojny i dyplomacji oraz koronacji. Szczególną uwagę zwróciliśmy na Obserwatorium, które pozwoliło nam sięgnąć gwiazd, a następnie udaliśmy się do Muzycznego Ogrodu Marzeń.

Idealnym dopełnieniem zwiedzania pięknego terenu Pałacu było oglądanie w prawdziwie królewskim stylu Ogrodu Różanego Raffaello. Tu, wśród świetlistych róż i fotoramy obowiązkowo wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia. 

W czwartek zaplanowaliśmy udział w Targach branży zoologicznej i weterynaryjnej Animals’ Days. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że nie są to takie targi jak byśmy oczekiwali. Smutno nam było, ponieważ czekaliśmy na ten dzień z niecierpliwością. Szybką i wspólną decyzją zdecydowaliśmy, że wracamy do Sandomierza. W Radomiu zatrzymaliśmy się w Multikinie, by oglądnąć komedię romantyczną „Listy do M5”. 

Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do swoich domów.