Wizyta studyjna w Warszawie

Uczniowie klasy IV technikum mechanizacji rolnictwa i technikum ogrodniczego wraz z opiekunami Teresą Matysko, Haliną Sender i Małgorzatą Rak uczestniczyli w dwudniowej wizycie studyjnej przygotowanej przez Fundację AgriNatura w ramach projektu  MAM SWOJE ZDANIE – edukacja dla demokracji w szkołach rolniczych.
W pierwszym dniu zwiedziliśmy Muzeum Pałac w Wilanowie, Park Wilanowski a wolny czas spędziliśmy w Centrum Handlowym Złote Tarasy. Piękna pogoda była powodem do wyjazdu na taras widokowy PKiN gdzie mogliśmy podziwiać panoramę stolicy.
Wieczorem spotkaliśmy się na ognisku przygotowanym przez Hotel Bella Vista w Warszawie gdzie nocowaliśmy.
W drugim dniu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi uczestniczyliśmy w spotkaniu z Departamentem Unii Europejskiej i Współpracy Międzynarodowej z zespołem Reform WPR. Po wprowadzającej części teoretycznej uczestniczyliśmy w przygotowanej grze dydaktycznej pt” Bądź ministrem i negocjuj”. W samo południe zwiedziliśmy Sejm i Senat. Po smacznym obiedzie w stołówce Ministerstwa Rolnictwa uczestniczyliśmy w kolejny spotkaniu z przedstawicielami inicjatywy Rolnictwo Wspierane przez Społeczność (RWS) oraz Instytutu Globalnej odpowiedzialności – Dorotą Moran i Warszawskiej Kooperatywy Spożywczej Tomaszem Sikorskim.

 

Zapisz

Zapisz