Wojewódzki Konkurs Plastyczn pt. „To już nie jest malarstwo, lecz coś poza”

W dniu 13 maja 2026 r. uczeń naszej szkoły, Przemysław Szpara z klasy IV Technikum kształcącego w zawodzie technik architektury krajobrazu, uczestniczył w finale II Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „To już nie jest malarstwo, lecz coś poza”, organizowanego przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką im. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego w Kielcach – Filię we Włoszczowie.

Zadanie konkursowe polegało na stworzeniu ilustracji inspirowanej twórczością Gustawa Herlinga-Grudzińskiego.

Przemek jako jedyny spośród uczestników konkursu podjął się interpretacji opowiadania pt. „Wieża”.

Zarówno wybór utworu, trafność interpretacji, jak i technika oraz estetyka wykonania pracy zapewniły Przemkowi I miejsce.

Gratulujemy sukcesu!