Wycieczka do Kurozwęk w ramach projektu „Cekin”

W dniu 28 maja 2013 uczniowie klasy III Technikum mechanizacji rolnictwa i Technikum ogrodniczego razem z opiekunem Małgorzatą Rak w ramach realizacji projektu „Wzmocnienie kompetencji kluczowych w zakresie inicjatywności i przedsiębiorczości wśród uczniów szkół rolniczych w Polsce – CEKIN„  uczestniczyli w wycieczce do Pustelni Złotego Lasu w Rytwianach i Zespołu Pałacowego w Kurozwękach.
W Pustelni Złotego Lasu w Rytwianach razem z przewodnikiem zwiedziliśmy Kościół i  obejrzeliśmy wystawę Europejskie Dziedzictwo  Kamedułów. Zajrzeliśmy do Kuchni Kamedulskiej i zrobiliśmy zakupy w sklepiku przy Klasztorze.
Po  Pałacu  w Kurozwękach  oprowadziła nas Pani przewodnik która opowiedziała o historii rodu Popielów. Zwiedziliśmy muzeum: Skarby i pamiątki rodu Popielów, Obrazy Józefa Czapskiego. Dodatkową atrakcją było safari bizon i mini zoo.
W drodze powrotnej odwiedziliśmy Park Katyński w miejscowości Byszów i Kaplicę Betlejem w Ossolinie.