Wycieczka edukacyjna

Wycieczka edukacyjna w ramach realizacji projektu „Cekin” do Kopalni Soli Wieliczki i Krakowa

W dniu 18 maja 2012 uczniowie klas II technikum mechanizacji rolnictwa, technikum ogrodnictwa w ramach Projektu „Wzmocnienie kompetencji kluczowych w zakresie inicjatywności i przedsiębiorczości wśród uczniów szkół rolniczych w Polsce – CEKIN” wzięli udział w wycieczce do Kopalni Soli Wieliczki i Krakowa.

Zakres merytoryczny wyjazdu obejmował:

  1. Pogłębienie rozumienia koncepcji dziedzictwa kulturowego oraz potrzeby jego ochrony,
  2. Lepsze zrozumienie elementów składowych dziedzictwa kulturowego „Każde miejsce opowiada swoją historię” –  Kraków, Kopalnia Soli Wieliczka,
  3. Wybrane formy turystyki – turystyka podziemna – Kopalnia Soli Wieliczka,
  4. Zapoznanie się z produktami regionalnymi – obwarzanek krakowski

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od trasy turystycznej w Kopalni Soli Wieliczka, czyli ponad 20 zabytkowych komór połączonych 2 km chodników oraz podziemnej ekspozycji Muzeum Żup Krakowskich. Do kopalni schodzi się schodami (380 stopni) na I poziom (64 m). Wyjazd na powierzchnię odbywa się windą szybem Daniłowicza z poziomu III (135 m).

W Krakowie czekała na nas Pani przewodnik która  bardzo interesująco opowiedziała i pokazała nam Wawel, Dzwon Zygmunta, Groby Królewskie, Muzeum Katedralne, Kościół Mariacki.
Wszyscy posmakowaliśmy obwarzanka krakowskiego i na koniec zwiedziliśmy Muzeum Historyczne Miasta Krakowa „Podziemia Krakowa”.

Opiekunem młodzieży była Małgorzata Rak