XIII Turniej Szkół Ponadgimnazjalnych

2 lutego 2012 roku młodzież naszej szkoły wzięła udział w XIII Turnieju Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Sandomierskiego pod patronatem starosty sandomierskiego Stanisława Masternaka, który odbył się w Zespole Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich w Sandomierzu. Motywem przewodnim turnieju były zbliżające się Mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Dlatego wśród szkół znalazła się także reprezentacja uczniów ze szkoły ponadgimnazjalnej z Ukrainy.
Nasi uczniowie, przygotowywani przez nauczycieli Annę Bryłę i Wojciecha Łebka wystąpili w 4 konkurencjach. Paulina Drab i Patrycja Sobieraj z kl 3TO w „Szansie na sukces” zaprezentowały przebój Maryli Rodowicz pt. „Futbol” przy akompaniamencie Kacpra Sochy i Mateusza Adamczaka z 3TM. Dynamizmu całemu utworowi dodała brawurowa gra na perkusji Mateusza Kolasy z kl 3OMR.
Kamil Gilewski z kl 2TAK w konkurencji „You can dance” oczarował tańcem własnego pomysłu, za który został nagrodzony dużymi brawami przez publiczność. Kinga Kowalska z kl 2TAK reprezentowała uroki naszej szkoły w konkurencji „Miss EURO 2012”, a Patryk Stąporek z kl 2TM szalał z piłeczkami pingpongowymi w konkursie „Milion w minutę”.
Niestety, nie udało nam się zdobyć miejsc na podium. Celem konkursu była dobra zabawa karnawałowa, zdrowa rywalizacja oraz integracja wszystkich zebranych – młodzieży i nauczycieli.