Z wizytą w kombinacie rolnym Kietrz

W dniu 22 maja w ramach działań Szkolnego Koła ZMW uczniowie naszej szkoły zwiedzali Kombinat Rolny Kietrz, który położony jest na granicy województwa opolskiego i śląskiego.

Uczniowie klas: technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki oraz technik rolnik na spotkaniu z Prezesem kombinatu zapoznali się ze strukturą organizacyjną gospodarstwa oraz systemem zarządzania.

Firma należy do jednej z 41 strategicznych spółek Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, dysponuje areałem o powierzchni 8500 ha, na których uprawiana jest pszenica ozima, buraki cukrowe, kukurydza, rzepak, lucerna oraz użytki zielone.

W zasobach gospodarstwa jest również 9000 sztuk bydła, baza magazynowa, stacja diagnostyczna, stacja paliw oraz stadnina koni huculskich w Gładyszowie.

Potężny park maszynowy obsługuje 126 ciągników w tym 40 marki John Deere.

Dziękujemy Dyrekcji Kombinatu za możliwość  zwiedzenia firmy i udostępnienia informacji dotyczących funkcjonowania gospodarstwa oraz aspektów ekonomiczno –branżowych.

Opiekunami wycieczki byli :pani Marta Rydel i pan Wojciech Łebek.