Zabytkowe perełki architektury Ziemi Sandomierskiej

W miesiącu marcu na I piętrze w szkole można było oglądać prace uczniów wykonane w ramach międzyszkolnego konkursu „ZABYTKOWE PEREŁKI ARCHITEKTURY ZIEMI SANDOMIERSKIEJ”.

Honorowy patronat nad konkursem objęli – Starosta Powiatu Sandomierskiego i Burmistrz Miasta Sandomierza.
Celem konkursu było popularyzowanie młodzieżowej twórczości artystycznej, kształtowanie umiejętności dostrzegania walorów i piękna ojczystego krajobrazu, rozbudzanie zainteresować i zachęcanie do zwiedzania malowniczych zakątków Sandomierza i okolic oraz integracja środowisk szkolnych Powiatu sandomierskiego.
Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach – praca na formacie A3 wykonana dowolną, płaską technika plastyczną oraz fotografia autorska formatu A4.

Prace wykonali uczniowie klas I TAK, I TO, II TAK, III TAK pod kierunkiem Alicji Aschenbrenner, Lidii Kosanowskiej oraz Haliny Skorupy.

Po 5 prac z obydwu kategorii zostało wysłanych do dalszych eliminacji międzyszkolnych.