Dzień Otwarty w Naszej szkole

Wiosenna, słoneczna pogoda dopisała na równi z uczniami gimnazjum, którzy przybyli, by zapoznać się z ofertą edukacyjną naszej szkoły oraz przygotowanymi na ten dzień licznymi atrakcjami. Dzięki pięknej pogodzie udało się zrealizować wszystkie punkty programu . Uczniowie poznawali budynek szkoły, sale lekcyjne, internat i szkolne gospodarstwo. Przy wejściu kroniki szkoły z wielu lat ukazywały historie „Rolnika”, przypominały nauczycieli i uczniów oraz różne wydarzenia. Na początku, zwiedzając świetlicę i sale lekcyjne uczniowie mogli zdobyć informacje o profilach kształcenia, zwiedzić zaułek romantyczny w ogrodzie, posłuchać poezji miłosnej i obejrzeć kompozycje kwiatowe. Dla uczniów zainteresowanych sportem dostępna była szkolna siłownia oraz strzelnica, na które można było postrzelać z broni pneumatycznej. Gimnazjaliści z Chobrzan rozegrali turniej piłki siatkowej z uczniami naszej szkoły o puchar Dyrektora ZSCKR.
Prezentacje pozalekcyjnej działalności uczniów pokazywały udział młodzieży w akcjach charytatywnych, ekologicznych, projektach, warsztatach, konkursach.
Dużą atrakcją był również pokaz pierwszej pomocy.W każdej sali lekcyjnej czekały na uczniów różne atrakcje – zagadki matematyczne, konkursy, prezentacje multibooków oraz quiz – Czy nadajesz się na rolnika.
Przed szkołą, specjalnie dla gości przygotowano śniadanie na trawie, urozmaicone rozmowami o sztuce ogrodowej. Można było również wykonać elementy dekoracyjne do umieszczenia w zielonej przestrzeni czy spróbować sił w malarstwie. Zwiedzając ogródek zielarski, uczniowie mieli możliwość rozpoznawania ziół.
Dużą popularnością cieszyła się zlokalizowana na placu przy mechanizacji wystawa sprzętu rolniczego stanowiąca bazę dydaktyczną szkoły.
Nauczyciele przedmiotów zawodowych zaprezentowali warsztaty mechanizacyjne, uprawy szklarniowe oraz rozmnażanie roślin sadowniczych w nowym sadzie. Odbył się również pokaz nauki jazdy w ramach prowadzonych przez szkołę kursów nauki jazdy kategorii B i T.
Na przyszkolnej działce nasi uczniowie wykonali pokazowe prace polowe przy użyciu maszyn uprawowych.Chętni gimnazjaliści mogli spróbować swoich sił w pracach polowych.Wielu uczniów zwiedzało również internat, zapoznawali się z warunkami mieszkalnymi, salą komputerową oraz próbowali szkolnej grochówki.
Obok licznie przybyłych gimnazjalistów i ich rodziców nie zabrakło także innych gości. Szkołę odwiedzili między innymi pan Piotr Korpysz z Ośrodka Promowania i Wspierania Przedsiębiorczości Rolnej i pan Dariusz Łuczak dyrektor Zespołu Szkół Spożywczych i Hotelarskich w Sandomierzu.

Komentarze są wyłączone.