Kino ,, Starówka,,

W dniu 6 listopada 2017 roku klasy 3 technikum w zawodzie technik ogrodnik i 4 technikum w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki po raz kolejny wzięły udział w projekcie sandomierskiego kina „Starówka” „Dla każdego coś dobrego czyli filmowa edukacja”. W projekcie uczestniczyły również nauczycielki Anna Bryła, Małgorzata Piętowska, Anna Dominikiewicz. Tym razem obejrzeli film ‘Żałuję” w reż. D. Schrama.
Główny bohater, Jochem, na każdym kroku doświadcza w szkole niemiłych sytuacji. Chłopiec jest nieustannie dręczony przez rówieśników. Nasilające się wobec bohatera prześladowanie doprowadza do fatalnych skutków.
Nadwaga Jochema staje się pretekstem do wyśmiewania go w klasie. Przyjaciele David i Vera stają w jego obronie i próbują mu pomóc, ale nie mają odwagi, by przeciwstawić się reszcie grupy. Wychowawca klasy również nie okazuje wsparcia. Bohater szuka pocieszenia w muzyce, która jest jego pasją, i w zabawach ze znalezionym psem Simbadem. Samotność
i odrzucenie doprowadzają jednak do fatalnych skutków.Po projekcji odbyła się dyskusja na temat problemu ofiary i prześladowców, dręczenia w szkole oraz reagowania w podobnych sytuacjach.

Komentarze są wyłączone.