Międzynarodowy miesiąc bibliotek szkolnych- październik 2017

Już od 18 lat na całym świecie październik obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Święto jest organizowane od 1999 roku przez: INTERNATIONAL ASSOCIATION OF SCHOOL LIBRARIANSHIP – IASL-Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego.

Celem akcji jest promocja biblioteki szkolnej i jej działań, zaakcentowanie Święta Bibliotek Szkolnych, propagowanie zainteresowania książką, rozbudzenie i kształtowanie kultury czytelniczej, podnoszenie poziomu czytelnictwa, przedstawienie oferty biblioteki, integrację środowiska szkolnego, zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresować czytelniczych.

W tym roku tematem przewodnim święta jest hasło: “Książka nas łączy”.

Do obchodów przyłączyła się również biblioteka ZSCKR podejmując działania promujące bibliotekę i czytelnictwo. Na terenie szkoły pojawiły się lub pojawią w październiku wystawy popularyzujące książkę z zasobów biblioteki szkolnej w ”Tygodniu Książek Zakazanych” i w „Roku sześciu patronów 2017”. Pojawiły się lub pojawią ekspozycje na temat najważniejszych nagród literackich 2017: „Nagrody Literackiej Nike za 2017 rok”, ”Literackiej Nagrodzie Nobla za 2017 rok”. W najbliższym czasie zostanie ogłoszony konkurs czytelniczy 2017/2018.

Zapraszamy całą społeczność szkolną do udziału w akcji!

 

 

 

 

Komentarze są wyłączone.