Miesiąc bibliotek szkolnych

OBCHODY MIĘDZYNARODOWEGO MIESIĄCA BIBLIOTEK SZKOLNYCH

Po raz kolejny na całym świecie październik obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Święto jest organizowane od 1999 roku przez: INTERNATIONAL ASSOCIATION OF SCHOOL LIBRARIANSHIP – IASL.
Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresować czytelniczych. W tym roku tematem przewodnim święta jest hasło: “Biblioteki rządzą”.
Do obchodów przyłączyła się również biblioteka ZSCKR podejmując działania promujące bibliotekę i czytelnictwo. Na terenie szkoły pojawiły się lub pojawią ekspozycje informujące o: „Tygodniu książek zakazanych”, „Nagrodzie Literackiej Nike za 2015rok”,”Literackiej Nagrodzie Nobla za 2015 rok”.

Przez cały miesiąc będzie trwała akcja „Uwolnij książkę”.
”Bookcrossing, czyli krążąca książka lub książka w podróży, ma na celu podniesienie poziomu czytelnictwa i spopularyzowanie samego faktu czytania. Bookcrossing polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych: w parku, pociągu, w ulubionym pubie, wybranym sklepie, teatrze, kawiarni, galerii, kinie, jak również w miejscach specjalnie w tym celu przygotowanych – półkach, stolikach, regałach po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej”.
W Bibliotece na przeznaczonym do tego stoliku uczniowie przez cały miesiąc będą mogli pozostawiać przeczytane już książki lub wymieniać je na inne, przyniesione przez kolejnych czytelników.

Komentarze są wyłączone.