Tradycyjny sad – projekt fundacji BOŚ

Fundacja Banku Ochrony Środowiska przygotowała ciekawy projekt pod hasłem „tradycyjny sad”. Jest on skierowany m. in. do uczniów szkół średnich. I my jako szkoła rolnicza, która w rejonie sandomierskim ” sadownictwem stoi” odpowiadamy na tą propozycję. Do tego projektu, który składa się z trzech etapów przystąpili uczniowie klasy drugiej w zawodzie technik ogrodnik.
Są to: Kamil Smardz, Krystian Kędziora, Marcin Godowski, Damian Koziński, Adrian Zimnicki oraz Mikołaj Bidas. Zespół 6-osobowy jest już zarejestrowany w projekcie, a za aprobatą Pana dyrektora szkoła udostępniła miejsce pod ewentualne nasadzenia.
Stare, tradycyjne odmiany np. jabłoni można już spotkać w nielicznych przydomowych sadach. Takie egzemplarze drzew sadzili nasi dziadkowie, czy pradziadkowie. I my w naszej placówce obok nowoczesnych nasadzeń, chcemy kultywować uprawę „renesansowych”, często zapomnianych, ale jak pięknych i smacznych odmian. Gdyby uczniowie z naszej szkoły przeszli do kolejnego etapu to zestawimy w krajobrazie naszej szkoły model sadu:  przyszłość i retrospekcja. Opiekunem szkolnego projektu i grupy uczniów jest profesor Marcin Kaca.

Komentarze są wyłączone.