Wielcy, a trochę zapomniani

Dnia 15 grudnia 2017 roku odbyło się w naszej szkole pierwsze spotkanie z cyklu „Wielcy, a trochę zapomniani”. Z uwagi że kończący się właśnie rok 2017 został przez Sejm i Senat ustanowiony rokiem Tadeusza Kościuszki to właśnie ten bohater został wybrany jako pierwszy z Wielkich Polaków o których powinniśmy pamiętać.
O Tadeuszu Kościuszce powinni wiedzieć wszyscy Polacy, ponieważ był on jednym z największych patriotów w dziejach naszego państwa. Jednak o bohaterze insurekcji należy mówić nie tylko jako o wielkim bojowniku o wolność Polski oraz Stanów Zjednoczonych ale także jako o człowieku. Dlatego w trakcie akademii spojrzeliśmy na postać Kościuszki przez pryzmat jego osoby oraz cech charakteru: przede wszystkim umiłowania wolności oraz walki i pracy na rzecz dobra ojczyzny którą należy podejmować w każdych warunkach.
W czytaniu wzięli udział uczniowie klas pierwszych: Zofia Piętowska, Skorek Patrycja, Aleksandra Stawiarz, Bądzwól Katarzyna, Bystrowski Szymon, Stawiarz Mateusz, Wysocki Fryderyk oraz Błażej Jędrzejewski.
Nad całością czuwali: Jerzy Lasota oraz Łukasz Strawa.

Komentarze są wyłączone.