Piknik edukacyjny

1 października 2011r w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sokołowie Podlaskim odbył się Piknik Edukacyjny, w którym udział wzięły szkoły rolnicze prowadzone przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Głównym celem pikniku była promocja programu PROW 2007-2013 w szkołach rolniczych prowadzonych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz integracja tychże szkół.
Już w piątek 30 września reprezentacje wszystkich 45 resortowych szkół rolniczych z całego kraju przygotowywały swoje stoiska dożynkowe. Piknik zaszczycił swoją obecnością Pan Minister Marek Sawicki oraz Pan Wiceminister Tadeusz Nalewajk. W pikniku uczestniczyły również – dyrektor Departamentu Doradztwa, Oświaty Rolniczej i Nauki, Pani Maria Sondij-Korulczyk oraz jej zastępczyni, Pani Zofia Stypińska. O godz. 10.00 Pan Wiceminister Tadeusz Nalewajk oficjalnie otworzył piknik.

Szkoły rolnicze nie tylko uczą, również wychowują i kształtują środowisko, w którym żyją ci młodzi ludzie, dlatego tak ważne są takie spotkania, konkursy i festiwale. Kształcenie w zawodzie rolnika jest i zawsze będzie potrzebne. To zawód bardzo trudny, skomplikowany i odpowiedzialny. Rolnicy pracują dla konsumentów i odpowiadają za ich bezpieczeństwo. To dla nich potrzebna jest żywność i rolnictwo. Dopóki będziemy jedli, dopóty będą potrzebne szkoły rolnicze. Musimy pamiętać – rolnik to nie zawód – to powołanie! – podkreślił obecny na spotkaniu minister Marek Sawicki.

Przedstawiciele wszystkich szkół przygotowali wspaniałe stoiska. Można było również degustować znakomite potrawy charakterystyczne dla poszczególnych regionów. Całą uroczystość prowadził Jacek Kawalec. Furorę zrobił występ Kazimierza Kowalskiego wraz z artystami Polskiej Opery Kameralnej w Łodzi. Uhonorowano również zwycięskie szkoły w konkursach za najpiękniejsze stoisko szkolne oraz za najpiękniejszy wieniec. Wszystkie szkoły otrzymały nagrody pocieszenia w postaci kamery cyfrowej.

Z naszej szkoły w pikniku edukacyjnym uczestniczyli: Pan dyrektor Marek Niedbała oraz uczennice Katarzyna Kwiecińska, Karolina Zaręba z klasy IV TAK, Monika Jaśkiewicz i Paulina Beraś z klasy III TAK. Uczennice pod kierunkiem Pani Lidii Kosanowskiej przygotowały na tę okazję stoisko promujące naszą szkołę.

Komentarze są wyłączone.