I Turniej Szachowy o Mistrzostwo ZSCKR w Sandomierzu-Mokoszynie

W dniu 2 października 2023 r. w świetlicy internatu odbył się I Turniej Szachowy o Mistrzostwo ZSCKR w Sandomierzu-Mokoszynie. W turnieju wzięło udział 16 uczniów naszej szkoły.

W kategorii dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Kristina Jabłońska z klasy II LTa. Na drugim miejscu uplasowała się Oleksandra Smyrna z klasy II LTb, a na trzecim Sofia Puntus z klasy I LTb.

Wśród chłopców zwycięzcą został Jakub Reguła z klasy IIIBTb, który pokonał wszystkich rywali. Na drugim miejscu uplasował się Andrii Havrylko z klasy 3 LT, a na trzecim Artem Miakhyi z klasy 3 LT.

Najlepsi zawodnicy turnieju z rąk Pani Dyrektor Alicji Szatan otrzymali puchary i medale, zaś wszyscy pozostali uczestnicy pamiątkowe dyplomy.

Turniej rozegrano systemem szwajcarskim z użyciem zegarów szachowych. Każdy z uczestników rozegrał 7 partii. Emocji i wysokiego poziomu nie brakowało. Nad prawidłowym przebiegiem Turnieju czuwał sędzia szachowy Pan Paweł Kaput.

Turniej zorganizowali wychowawcy internatu Sławomir Grzyb oraz Łukasz Klaus we współpracy z Spółdzielnią Socjalną Salve Regina reprezentowaną przez Pana Pawła Kaputa.