II PLENER PLASTYCZNY

W piątek 14.06 w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sandomierzu
odbył się II PLENER PLASTYCZNY pod hasłem „ Każdy ma w sobie duszę artysty”.
Gościem pleneru był Jurij Sulimow artysta pochodzący z Krymu, od 20 lat mieszkający  w Sandomierzu. Na wystawionych przez artystę akwarelach można było podziwiać urocze zakątki Sandomierza oraz motywy roślinne.  W szkolnej galerii  wystawione były obrazy uczniów naszej szkoły .
Tegoroczny plener plastyczny przebiegał w dwóch kierunkach . Pierwszym punktem było poznanie  dorobku twórczości Jurija Sulimowa .
Pod okiem artysty  uczniowie Technikum Architektury Krajobrazu i zaproszeni goście  wykonywali prace malarskie w plenerze.
Uczestnicy  w trakcie wykonywania  prac usłyszeli wiele  wskazówek co do  postrzegania kompozycji w terenie, jak przełożyć  układ światłocienia na płótno, jak dobierać kolory , aż  w końcu jak  tchnąć duszę  w malowany obraz, aby stał się swoistym niepowtarzalnym dziełem.
Takie właśnie szkolne dzieła były efektem naszego  pleneru.
Wystawa poplenerowa byla zakończona wnikliwą analiza prac, pozytywną oceną zdolności uczestników pleneru oraz zachętą do dalszej pracy plastycznej.
Podczas pleneru można było także  popróbować swoich sił w dziedzinie florystyki.  W tym roku zaplanowano wykonywanie wiązanek ślubnych oraz dekoracji związanych z tą uroczystością . Bukiet ślubny jako nieodzowny atrybut każdej Panny Młodej, zawsze przysparza wielu przedślubnych rozterek. Minimalistyczna wiązanka czy spektakularny bukiet z orientalnych kwiatów? Wszystko oczywiście zależy od naszych upodobań. Uczennice  z klasy III i IV Technikum Architektury Krajobrazu oraz uczennice z Gimnazjum z Łoniowa z wielkim zaangażowaniem wykonywały bukiety ślubne w stylu biedermeierowskim( są najchętniej wybierane przez Panny Młode -jako  kwintesencja  kobiecości)  oraz  w stylu   angielskim . Do wykonywania tych kompozycji wykorzystano zarówno kwiaty szlachetne jak i pospolite kwiaty naszych ogrodów. Wykonane kompozycje prezentowala uczennica w sukni ślubnej.
Organizatorem pleneru były architekt krajobrazu Halina Skorupa i Lidia Kosanowska.