Wizyta przedstawicieli Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie

W dniu 26 marca 2024 r. mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole przedstawicieli Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Głównym punktem programu było spotkanie z Panią Dziekan Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu dr hab. Katarzyną Dzidą. Pani Dziekan szczegółowo omówiła kierunki kształcenia oferowane przez wydział, kładąc nacisk na ich praktyczny charakter i szerokie możliwości rozwoju zawodowego absolwentów.

Dodatkową atrakcją spotkania był występ Zespołu Pieśni i Tańca „Jawor” Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Piękne stroje, żywiołowa muzyka i perfekcyjne wykonanie zrobiły na uczniach ogromne wrażenie.

Wizyta przedstawicieli Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie była niezwykle cennym wydarzeniem dla uczniów naszej szkoły. Uczniowie mieli okazję nie tylko zapoznać się z ofertą edukacyjną uczelni, ale również poznać jej bogatą kulturę i tradycje. Serdecznie dziękujemy przedstawicielom Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie za przybycie i mamy nadzieję na dalszą owocną współpracę.

Uroczystość była także okazją do podsumowania osiągnięć uczniów w konkursach przedmiotowych, artystycznych i zawodowych. Nagrody wręczyły Pani Dyrektor Alicja Szatan i Pani Dziekan Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu dr hab. Katarzyna Dzida.

Uhonorowano uczniów w następujących konkursach:

• Konkurs na najpiękniejszą kartkę wielkanocną: Przemysław Szpara – 2HTD, Julia Tomczyk – 2HTD, Olha Shandra – 2HTD,
  • II Szkolny Konkurs Matematyczny „Mistrzowie matematyki z liczbą PI”: Bartosz Dec – 3BTa, Anna Zhyliaieva – 3HTD, Wiktoria Pająk – 3HTD, Kamila Lebida – 4LT, Maja Wątroba – 4LT, Julia Teter – 4LT, Bartosz Stępień – 1BT, Nadiia Oleksandrenko – 3HTD, Paweł Tatarata – 3BTb, Krzysztof Szelągiewicz – 2BT, Szymon Smolarski – 3HTD, Arina Malynowska – 2HTD, Yuliia Klimonowa – 4LT, Anastasiia Kiselova – 2LTa,
  • Konkurs cięcia „Nowe trendy w cięciu jabłoni”: Jakub Brzdękiewicz – 3HTD, Bartosz Toś – 3HTD, Paweł Olszewski  – 5BTD.

Gratulacje otrzymali również zwycięzcy w etapie regionalnym konkursu „Polska Wieś w Europie” z klasy 2BT: Wiktoria Łukasiewicz, Karol Niewiadomski i Karolina Wiesiołek, zakwalifikowani do ogólnopolskiego finału.

Nagrody ufundowane przez Panią Dyrektor i Radę Rodziców stały się miłym zwieńczeniem uroczystości.

Gratulujemy wszystkim wyróżnionym uczniom i życzymy dalszych osiągnięć!