Uczniowie na Międzynarodowej Wystawie Rolniczej AGRO SHOW

Międzynarodowa Wystawa Rolnicza AGRO SHOW to największa plenerowa wystawa rolnicza w Europie.  Postrzegana jest jako doskonałe miejsce prezentacji najnowszych i najnowocześniejszych maszyn i urządzeń rolniczych. Organizatorem wystawy jest Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych. Wystawa na stałe wpisała się do kalendarza wystaw rolniczych i co roku gromadzi wszystkie czołowe krajowe i światowe marki maszyn i urządzeń rolniczych.

Jak co roku również uczniowie naszej szkoły zwiedzali tereny wystawy. W dniu 23.09.2022 r. uczniowie klas IV, II, i I technikum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki mieli okazje podziwiać najnowsze rozwiązania techniczne w dziedzinie rolnictwa. Pojazdy i maszyny przedstawione na targach zaskoczyły nas przede wszystkim estetyką i futurystycznymi kształtami. Oprócz podziwiania maszyn młodzież miała możliwość zobaczyć je w pracy na poligonie który mieści się na terenie wystawy. Wśród prezentowanych pojazdów i maszyn mogliśmy zobaczyć maszyny przyszłości, czyli roboty autonomiczne, które mogą pracować na polu 24 godzinę na dobę bez nadzoru. Za rok wrócimy znowu.